Az Önkormányzat tevékenysége |
![]() |
![]() |
17/2004. (IV. 29.) rendelet a Szervezeti és Működési Szabályzatról Markaz Község Polgármesteri Hivatalának ügyrendje az SZMSZ 5. melléklete Az Önkormányzat feladatai a közszolgáltatások körében:
Az Önkormányzat köteles gondoskodni:
Az Önkormányzat lapja a Markazi Hírmondó, megjelenik: negyedévente. Az Önkormányzat a Markazi Hírmondót a település lakossága számára térítésmentesen biztosítja. A Képviselő-testület éves munkatervének megfelelően ülésezik, évente legalább 6 ülést tart, ezen kívül szükség szerint rendkívüli ülést tart. A testületi ülést általában minden hónap utolsó csütörtöki napjára 9.00 órára kell összehívni, 18.00 után, a képviselő-testület szavazással dönt a testületi ülés másnapi folytatásáról. A képviselő-testület ülése nyilvános. A Képviselő-testület:
A közmeghallgatást igénylő napirendi pontot tárgyaló ülés időpontját, helyét legalább tizenöt nappal a Polgármesteri Hivatal Hirdetőtábláján közzé kell tenni. A Képviselő-testület ülésére általában írásbeli előterjesztés készül. Indokolt esetben a polgármester döntése alapján szóban is előterjeszthető napirendi pont. A Képviselő-testület akkor határozatképes, ha az ülésen a képviselők több mint a fele - 6 fő - jelen van. A javaslat elfogadásához a jelenlévő képviselők több mint felének igen szavazata szükséges. Határozatképtelenség esetén a Képviselő-testületet nyolc napon belül újra össze kell hívni. A Képviselő-testület ülésein a szavazás kézfelemeléssel történik. A Képviselő-testület döntéseit nyílt szavazással hozza. A Képviselő-testület a határozatait évenként folyamatos sorszámmal és évszámmal valamint a határozat keltének napjával kell ellátni. A testületi határozatokról a jegyző sorszám szerinti, betűrendes nyilvántartást vezet. A Képviselő-testület üléséről jegyzőkönyvet kell készíteni, amely a megjelent Képviselő-testületi tagok és meghívottak nevét, a tárgyalt napirendi pontokat, a tanácskozás lényegét, a szavazás számszerű eredményét és a hozott döntéseket tartalmazza. A jegyzőkönyvhöz mellékelni kell az ülés meghívóját, az előterjesztések egy-egy példányát, a jelenléti ívet, valamint az elfogadott, a polgármester és a jegyző sajátkezű aláírásával ellátott rendeletet. A jegyzőkönyv hitelesítőket a Képviselő-testület a testületi ülésén választja meg, A jegyzőkönyv eredeti példányát a mellékletekkel együtt a Hivatal kezeli, gondoskodik a jegyzőkönyvek évenként beköttetéséről, valamint megfelelő őrzéséről. A testületi ülésről 3 példányban kell jegyzőkönyvet készíteni, melyből:
|